איך לבחור ברוקר לבורסה האמריקאית?

שתף לחבריך

 

הבדיקות שצריך לעשות כדי לבחור ברוקר בבורסה האמריקאית שונות במקצת מהבדיקות שיש לעשות כדי לבחור ברוקר לברוקר במט"ח ( למאמר איך לבחור ברוקר למט"ח ).

כמות הברוקרים בארץ למסחר בבורסה אמריקאית היא קטנה יחסית אולם לכול בוקר יחודיות משלו, עמלות שונות, מערכות מסחר אחרות ולכן כדאי לבדוק טוב לפני שפותחים חשבון באחד הברוקרים.

 

נרכז את הדברים החשובים שיש לבדוק בכול ברוקר לפני שפותחים חשבון:

 

פיקוח / רגולציה – חוק זירות המסחר בארץ חל על ברוקרים למסחר במט"ח ובבורסה הישראלית אולם אינו חל על ברוקרים למסחר בבורסה האמריקאית, לכן כדאי לבדוק באתר הברוקר אם רשום שהוא מפוקח ע"י גוף אחר כגון הרשות לני"ע האמריקאית FINRA או רשויות הפיקוח אחרות כגון:: NFA, SEC, FSA

 

איתנות כלכלית – כדאי לבדוק האם הברוקר בעל איתנות פיננסית, איפה נמצא הכסף שלנו (בחלק מהברוקרים הכסף יהיה בחשבון נאמנות), מה קורה לכסף שלנו אם הברוקר פושט רגל פתאום – האם הכסף בטוח? .

 

מיקום – הכסף יושב אצל הברוקר לכן חשוב לדעת איפה הוא יושב למקרה שיהיו בעיות ותרצו לפנות אליו.  

 

שירות לקוחות – האם הברוקר זמין שרוצים לפנות אליו והאם הוא נותן יחס טוב ללקוחות, האם יש לו חדר מסחר ואם כן האם הוא נותן מענה מהיר ענייני ומקצועי ומה הזמינות שלו.

כמו כן, תוך כמה זמן העברות כספים מבוצעות(משיכה והפקדה), האם חל על הרווחים מס ניכוי במקור.

 

מערכות מסחר נוחות ומתקדמות – בניגוד לפורקס שם יש מעט תוכנות מסחר ורוב הברוקרים מחזקים במערכת מסחר הפופולרית MetaTrader4,

בבורסה אמריקאית יש מספר רב של מערכות מסחר, כול ברוקר מחזיק במערכת מסחר שלו. לכול מערכת מסחר יש את הייחודיות ויתרונות שהיא נותנת לעומת מערכת מסחר של ברוקר אחר.

יש לקוחות שיעדיפו מערכת נוחה ופשוטה לתפעול ויש סוחרים מנוסים שצריכים מערכות עשירות במידע, מהירות לתפעול ותצוגת מסכים מתקדמת, לכן כדאי לבדוק את מערכת המסחר על חשבון דמו לפני שסוחרים על כסף אמיתי.

 

 

עמלות הוגנות – כעקרון, עמלות המסחר לא אמורה להיות גורם בקבלת החלטה על ביצוע פעולה.

ולכן אם אתה מוצא את עצמך חושב כמה פעמים לפני פתיחת עסקה כנראה שאתה משלם עמלות גבוהות מידי.

לפני פתיחת חשבון, חשוב לבדוק אם קיימים עמלות הפקדה/משיכה, אם קיים תשלום חודשי – על מערכת המסחר/החזקה של הכסף בבורקר(עמלת דמי משמרת),את שיעור עמלת קנית אופציות, את שיעור עמלת הקניה והמכירה בגין ניירות ערך, עמלת המינימום צריכה להסתכם בשקלים בודדים(כאשר למניה בודדת צריכה להיות מקסימום סנט למניה) ובנוסף, חשוב לוודא שאין בחשבון עמלות מוזרות כגון עמלת אי ביצוע או עמלת עדכון או ביטול הוראה כפי שנהוג לגבות בבנקים.

 

 

 

אלו הבדיקות שווה לעשות לפני שפתוחים חשבון מסחר, יכול להיות שזה נראה קצת ארוך אבל בשיחה של 5 דקות עם הנציג בטלפון אפשר לקבל תשובות לכול השאלות, כמו כן אפשר לבקש גם מהברוקר חשבון דמו כדי להתאמן ולבדוק אם מערכת המסחר נוחה לכם.

 

מקווה שעזרתי לכם במאמר הזה,

 

לכול שאלה / הערה או מידע נוסף – הרגישו חופשי לפנות אלינו בדף צור קשר